hsm
27 اسفند 1401 - 23:46

حضور صدها هزار مخالف نتانیاهو برای یازدهمین هفته در خیابان‌های فلسطین اشغالی+فیلم

طبق گزلرش شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی، شمار معترضین در تل آویو از مرز ۱۷۵ هزار نفر گذشته است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، رسانه‌های عبری زبان از مناطق مختلف فلسطین اشغالی خبر دادند، معترضین به سیاست‌های نتانیاهو در سرتاسر مناطق فلسطین اشغالی در خیابان‌ها حضور پیدا کردند، که شمار آنها چند صد هزار نفر تخمین زده شده است.

یائیر لاپید که به عنوان رهبر مخالفان هر هفته در یکی از شهرهای فلسطین اشغالی حضور پیدا می‌کند، امشب در جمع معترضین در اشدود در جنوبی‌‌ترین نقطه از فلسطین اشغالی حاضر شد و اعلام کرد، نتانیاهو هرگز باور نمی‌کرد که اعتراضات به این نقطه هم برسد.

 

 

او با اشاره به پافشاری کابینه نتانیاهو برای ادامه تقابل با خواست مردم برای توقف طرح تغییر قوانین قضائی اسرائیل گفت: اعضای کابینه نتانیاهو باور نمی‌کردند که موج تظاهرات به اشدود، بئر السبع، گوش عاتصیون و خیابان‌های قدس کشیده شود.

به نوشته این رسانه‌ها بیشترین حضور بازهم از آن تل‌آویو بود که به درگیری بین نیروهای پلیس و معترضین هم کشیده شد.

در این بین برخی از رسانه‌ها هم خبر دادند، نشانه‌‌هایی از درگیری بین مخالفان و موافقان نتانیاهو هم در خیابان‌های تل‌آویو دیده می‌شود، در این راستا پلیس اعلام کرد، یک فرد 24 ساله را که قصد داشت با موتورسیکلت به میان معترضین در خیابان وایزمن تل‌آویو برود، دستگیر کرده است، در گوشه دیگری از تل‌آویو هم یکی از معترضین با برف شادی مورد حمله قرار گرفت، پلیس اعلام کرد 3 نفر از هواداران لیکود را که در مقابل معترضین ایستاده و در حال ناسزا گفتن به آنها بودند را دستگیر کرده است.

از حیفا هم خبر رسید بیش از 50 هزار نفر معترض در این شهر علیه سیاست‌های نتانیاهو تجمع کردند.

دان حالوتس رئیس سابق ستاد ارتش رژیم صهیونیستی در جمع تظاهر کنندگان از آنها خواست در هفته‌های آینده تعداد بیشتری را با خود همراه کنند.

اخبار منتشر شده در رسانه‌های صهیونیستی نشان می‌دهند که 25 هزار نفر در نتانیا، 15 هزار نفر در هرتزیلیا و 10 هزار نفر هم در عنانا و کفر سابا تجمع کرده‌اند.

از نکات قابل توجه سخنرانی اوریل رایشمن بنیانگذار و رئیس هیئت مدیره دانشگاه رایشمن (هرتزیلیا) در تجمع این شهر بود که در آن اعلام کرد، اسرائیل نخواهد توانست از رویکرد نتانیاهو جان سالم به در ببرد، ما آخرین دیوار در مقابل فروپاشی آن هستیم.

روزنامه یدیعوت احارانوت به نقل از ائتلاف هدایت کننده این تظاهرات اعلام کرد، حاضر به پذیرش ابتکار عمل یتسحاق هرتزوک برای توقف اعتراضات نشد و اعلام کرد، یازدهمین شنبه اعتراضات را به شکل گسترده‌ای برگزار می‌کند.

به گفته ترتیب دهندگان و هماهنگ کنندگان این تظاهرات، اعتراضات در 120 نقطه از (فلسطین اشغالی) برگزار می‌شود، در حالی که همچون هفته‌های گذشته تظاهرات و تجمع اعتراض آمیز اصلی و مرکزی در منطقه کابلان در تل‌آویو است.

آنها همچنین از معترضین خواستند تا روز پنج شنبه آینده نیز، روز اعتصاب و راه بندان‌های سراسری باشد، چون بنیامین نتانیاهو قصد دارد در این روز عازم لندن شود.

قرار است در این روز علاوه بر راه بندان‌های خیابانی، حرکت قطارها، اتوبوس‌ها و خودروهای کرایه به طور کامل متوقف شود، در حالی که گفته می‌شود معترضین قصد دارند فعالیت فرودگاه بن گوریون را هم در زمان حضور نتانیاهو متوقف سازند.

انتهای پیام/*

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1099578